Інтернет магазин джинс з Америки Levis
Кошик порожній

Коли ви купуєте джинси, то через пару-трійку прань можете раптом помітити, що штанини починають перекручуватися. Виключимо відразу варіант, що ви придбали дешеву підробку, при шитті якої порушені всі мислимі та немислимі правила, починаючи з неправильної викрійки і закінчуючи налаштуванням швейних машин. І тут усе зрозуміло і пояснень. Але при носінні фірмових джинс теж може статися перекручування. Від чого це відбувається?

Трохи про тканину
Джинсова тканина, вона саржа, виткана таким чином, що нитки в ній розташовуються під певним кутом. Залежно від напрямку цього кута розрізняють right-hand twill – правосторонній (характерний, наприклад, для Levis) та left-hand twill – лівосторонній, як це видно у джинсів Lee. Таке плетіння називають твілом (від англ. twill - плести по діагоналі) або саржевим. Іноді воно буває виконане у вигляді ялинки або зубчастої лінії (broken twill). В останньому варіанті застосовується по черзі право- та лівостороннє саржеве плетіння і серед джинсових брендів його використовує Wrangler. Більшість виробників віддають перевагу все ж таки правосторонньому діагональному саржевому плетенню.

Ось саме через це діагональне розташування ниток і відбувається скручування штанин навколо центральної осі. Якщо плетіння right-hand twill, то штанина повертатиметься проти годинникової стрілки, як це відбувається у більшості брендів, і навпаки лівостороннє плетіння призводить до перекручування штанин за годинниковою стрілкою.

 

Який денім краще обирати?
Денім - це щільна саржева тканина, яка після фарбування стає тією самою, знайомою всім, джинсовою. Існує два види деніму - нестиранний, що називається інакше сирий, сухий (raw, rigid, dry, unwashed) і стираний (washed). Сама назва говорить про те, що в першому випадку джинсова тканина не піддається серйозній вологій обробці, тобто пранню. Чому йдеться саме про прання? Та тому, що деякі виробники деніму все ж таки зволожують і висушують тканину перед пошиттям, щоб уникнути усадки готового виробу в процесі носіння.

Сирий денім, оскільки він шиється з тканини діагонального плетива, починає трохи перекручуватися через природні процеси скорочення волокон при напою і подальшої втрати вологи. Але його відмінність полягає в тому, що він утворює складки та заломи, які є особливим шиком і говорять про високу якість тканини. Ці складки виникають природним шляхом, на відміну від отриманих при відпарюванні джинсів зі стираного деніму. Прану «джинсу», що застосовується при виробництві великосерійних партій, у процесі пошиття трохи розтягують у протилежний бік для запобігання перекручуванням штанини.

Якщо ви прихильник всього натурального і прагнете будь-якого одягу до того, щоб вона підкреслювала вашу індивідуальність, рекомендуємо вибирати джинси з сирого деніму. Адже він згодом повністю «підлаштується» під ваше тіло. Однак такі вироби мають недоліки. По-перше, це згадане вище перекручування. Воно незначне, якщо ви вибираєте якісний одяг брендів, що давно зарекомендували себе. Деякі поціновувачі навіть вважають таке невелике перекручування своєрідним шиком, показником справжності та добротності одягу. По-друге, для збереження ексклюзивності джинсам із сухого деніму протипоказане машинне прання, інакше вони втрачають ту саму ексклюзивність, за яку їх цінують. Ну і третє – ціна. Гарне дешевим не буває.

На закінчення хотілося б відзначити, що невелике перекручування штанин у джинсів не відноситься до дефектів, а є характерною особливістю сирого деніму. Тому при виборі звертайте увагу на відповідні написи. Однак якщо вас все ж таки певною мірою турбує деяка асиметрія штанин, можна повернути такий виріб назад у магазин і отримати заплачені за нього гроші або аналогічний товар відповідно до Закону про захист прав споживача.